Jakie firmy pozabankowe nie sprawdzają BIK?

by nachwilke on

Jednym z pierwszych pytań jakie padają przy zapytaniu o daną ofertę firmy pożyczkowej jest – czy firma pozabankowa sprawdza BIK? Dopiero później pada pytanie o koszt pożyczki. W sumie nie ma się czemu dziwić ponieważ to głównie przez niską punktację w BIK mamy problem z uzyskaniem kredytu w banku.

Odpowiadając na samym początku na główne pytanie – Jakie firmy pozabankowe nie sprawdzają BIK? Otóż większość firm pozabankowych nie weryfikuje danych pożyczkobiorców w bazach BIK ponieważ takie dane dostępne są głównie dla banków i w tym celu zresztą została utworzona ta baza. Choć zdarzają się i to co raz częściej firmy pozabankowe które weryfikują dane w bazach Biura Informacji Kredytowej. Wśród nich są takie firmy jak Wonga, Vivus czy Zaplo.

Najczęstsze pytanie pada o weryfikowanie BIK w przypadku Providenta. Tu pewnych informacji nie posiadamy ponieważ sama firma nigdy tego nie potwierdziła, ale z pewną dozą prawdopodobieństwa można napisać że Provident nie sprawdza BIK podczas podejmowania decyzji o przyznaniu pożyczek.

Nie sprawdzają BIK’u za to niemal na pewno takie firmy jak Profi Credit, Motopożyczka, Zaimo czy Incredit. Jednak wszystkie z tych firm posiadają dosyć spore koszty pożyczek więc zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę dokładnie zapoznajmy się z harmonogramem spłaty pożyczki.

W Profi Credit i Motopożyczce mamy szanse na uzyskanie wysokich kwot pożyczek ale musimy się też liczyć z tym że w przypadku wysokich kwot jak i długiego okresu spłaty koszt takich pożyczek będzie dosyć wysoki, sięgający dwu krotności pożyczonej kwoty lub nawet więcej.

O ile w przypadku Profi Credit są to pożyczki gotowkowe do 20 000 zł, to w przypadku Motopożyczki możemy uzyskać nawet do 100 00 zł. Firma ta jednak udziela pożyczek wyłącznie pod zastaw samochodów. Oznacza to że do uzyskania pożyczki wymagane będzie posiadanie własnego samochodu. Wartość pojazdu również nie jest bez znaczenia ponieważ możemy uzyskać pożyczkę w wysokości nie wyższej niż 60% wartości samochodu. Firma nie zabiera nam w przy tym samochodu a podpisujemy stosowną umowę w ramach której jak dotychczas możemy korzystać z pojazdu.

W przypadku firm udzielających chwilówek jest bardzo podobnie i większość z nich udziela pożyczek bez weryfikacji BIK ale sprawdza za to pod tym kątem bazy dłużników takie jak KRD czy ERIF.

Written by: nachwilke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *