Pożyczka na wyciąg z konta

by nachwilke on

Uzyskanie pożyczki w dzisiejszych czasach staje się jakby łatwiejsze dzięki większej konkurencji na rynku finansowym. Nie do końca można to jednak powiedzieć o bankach ponieważ niektóre z nich nadal jeszcze żyją w mocno uporządkowanym świecie w którym aby uzyskać kredyt trzeba się stawić przynajmniej z 2 razy w placówce bankowej (najlepiej jeszcze z żyrantem), przynieść zaświadczenie o zarobkach na ich „firmowym” druczku, wypełnić kupę dokumentów a potem jeszcze czekać z 3,4 dni na gotówkę.

Oj znamy takie banki, ale nie będziemy dzisiaj o nich wspominać. Przedstawimy za to banki które pożyczą nam gotówkę w łatwiejszy sposób – bez wychodzenia z domu a które do udzielenia kredytu potrzebują jedynie skan dowodu i wyciąg z konta osobistego na które spływa nasze co miesięczne wynagrodzenie. Zobaczycie w których bankach dostępna jest pożyczka na wyciąg z konta, bez zaświadczeń o dochodach i zatrudnieniu.

mBank w ostatnim czasie bardzo usprawnił proces przyznawania kredytów gotówkowych. O ile jeszcze nie dawno bank reklamował się 100% kredytem przez internet to z opcji tej mogli skorzystać wyłącznie osoby które posiadały konto w mBanku i na to konto otrzymywali wynagrodzenie z miejsca pracy bądź też brali kredyt w mBanku już wcześniej dzięki czemu mBank posiadał o nich potrzebną informację. Aktualnie każda osoba ma szanse na uzyskanie w mBanku kredytu przez internet bez potrzeby wychodzenia z domu.

Formalności związane ze sprawdzeniem zdolności kredytowej odbywają się na dwa sposoby. Pierwszy z nich to autorskie rozwiązanie mBanku w postaci aplikacji Importer która współpracuje na razie z wybranymi kontami bankowymi takimi jak: PKO, Inteligo, Pekao, ING Bank Śląski, Bank Zachodni WBK S.A, Bank Millennium, Alior Bank czy Alior Sync. Aplikacja sama sprawdzi (za naszą zgodą) nasza historię konta na podstawie której pracownicy mBanku zdecydują o przyznaniu nam kredytu.

Jeśli jednak nie mamy konta w żadnych z wymienionych banków możemy potwierdzić nasze dochody przesyłając wyciąg z konta przez internet czyli elektronicznie.

Igotówka to nowość na krajowym rynku finansowym która została uruchomiona przez bank BNP Paribas i kolejny bank w którym dostępna jest pożyczka na wyciąg z konta. W ramach oferty istnieje możliwość pożyczenia potrzebnej gotówki całkowicie przez internet. W pierwszym kroku wskazujemy cel pożyczki, może to być w zasadzie każdy dowolny cel a więc zarówno zakup sprzętu rtv czy agd, wycieczka zagraniczna, remont mieszkania czy zakup prezentów na święta. W ramach oferty internetowej możemy uzyskać maksymalnie do 20 000 zł. Wszystkie potrzebne dokumenty w tym umowa o kredyt zostanie nam przesłana za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Jeszcze jednym bankiem który zdecydował się na świadczenie usługi kredytu drogą elektroniczną jest T-Mobile Usługi Bankowe, czyli dawny Alior Sync. Zasady podobne jak w przypadkach mBanku i Igotowki. Zdolność kredytowa oceniana jest na podstawie przesłanych elektronicznie lub za pośrednictwem kuriera historii konta na które uzyskujemy nasze wynagrodzenie. Jak podkreśla bank pożyczkę otrzymamy szybko i wygodnie bez konieczności wychodzenia z domu a wstępną decyzję o przyznaniu kredytu otrzymamy już w trakcie wypełniania wniosku przez internet.

Written by: nachwilke

4 komentarze

Szymon Z

W banku to różnie bywa przy udzielaniu kredytu. Niby piszą że wystarczy jedynie wyciąg z konta, a czasami dodatkową chcą zaświadczenie o dochodach. W firmach pożyczkowych to jest jednak prościej i jak składasz wniosek o pożyczkę to nawet wyciągu nie potrzebują. Wonga stosuje system Kontomatik więc przypuszczam że nawet przy tych większych kwotach nie będą wymagali dodatkowych papierków.

Reply
Paweł Maron

Teraz to już nawet wyciąg z konta nie jest potrzebny jeżeli trafimy na odpowiednią firmę. Składamy wniosek, robimy weryfikację konta przez aplikację i w między czasie weryfikowane są również nasze wpływy na konto itp. na podstawie których firma może nam udzielić pożyczki.

Reply
Karol Bankowy

Teraz to już niektóe firmy nawet nie wymagają wyciągu z konta ponieważ proces weryfikacji dochodów stał się już niemal automatyczny. Już przy weryfikacji rachunku bankowego, firma ma możliwość (oczywiście za naszą zgodą) firma pożyczkowa ma wgląd w uzyskiwane przez nas wpływy na konto.

Reply
Artur R.

Tak, większość firm to praktykuje. Tylko niektóre (szczególnie banki) są bardzo opieszałe w wydawaniu decyzji kredytowej.Jak by u wszystkich to działało ta jak w firmach udzielających chwilówki (a więc pożyczka w max 15 minut) to byłoby wspaniale.

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *