Pożyczka na spłatę długów

by nachwilke on

Uzyskanie finansowania na spłatę zadłużenia jest bardzo często dosyć kłopotliwe. Banki oraz instytucje finansowe raczej nie chętnie udzielają kredyty czy pożyczki na spłatę długów. Głównie dlatego, że osoby wnioskujące o tego typu pożyczki, nie mogą się poszczycić pozytywna historią kredytową w bazach BIK czy rejestrach dłużników.

Gdzie szukać pomocy, gdy potrzebujemy pożyczki na spłatę długów, spłatę komornika czy spłatę chwilówek? W takich sytuacjach bardzo ciężko liczyć na jakąkolwiek formę pomocy. Trzeba również się zastanowić, czy zaciąganie kolejnych zobowiązań finansowych jest na pewno dobrym pomysłem. Może istnieją inne rozwiązania, dzięki którym skutecznie rozwiążemy nasze problemy finansowe?

Pożyczki na spłatę zadłużenia

Szukając pomocy w sytuacji zadłużenia, na pewno warto skorzystać z pomocy instytucji świadczących usługi doradztwa finansowego. Po prześwietleniu naszej sytuacji finansowej, poznamy dokładne możliwości oraz opcje, z których będziemy mogli skorzystać. Jedną z nich na pewno będzie kredyt konsolidacyjny. Jest to najpopularniejsza forma kredytowania dostępna dla osób zadłużonych. Dzięki niej istnieje szansa połączenia wszystkich zobowiązań finansowych w jedną spójną całość. Mogą to być nie tylko zobowiązania bankowe w postaci kredytów gotówkowych, kart kredytowych czy debetu w koncie. Co raz więcej banków, w ramach konsolidacji kredytów umożliwia dodatkowo uzyskanie wsparcia finansowego na spłatę długów. Dzięki temu mamy możliwość spłacenia zaległych zobowiązań, pożyczek pozabankowych czy nawet chwilówek.

Pozabankowa konsolidacja zadłużeń

Niestety nie zawsze możliwa jest konsolidacja zadłużeń z pomocą bankowych rozwiązań. Bardzo często, główny problem stanowi negatywna historia kredytowa kredytobiorcy. Mówimy tutaj o znacznych opóźnieniach w spłacie bieżących zobowiązań finansowych. W przypadku BIK (Biuro Informacji Kredytowej) mogą być to opóźnienia wynikające ze spłaty rat kredytów bankowych. W przypadku zadłużeń widocznych w rejestrach dłużników takich jak KRD czy ERIF, mogą to być opóźnienia w spłacie rachunków i faktur. Takie opóźnienia mogą stanowić znaczny problem na drodze do uzyskania kredytu konsolidacyjnego, jak również wszelkich innych kredytów bankowych.

Internetowa pożyczka na spłatę długów

Alternatywą w tej sytuacji może okazać pożyczka na spłatę długów, którą uzyskamy za pośrednictwem firm pożyczkowych. Tutaj należy jednak zachować szczególną czujność i ostrożność. Nie wszystkie firmy pożyczkowe posiadają równie korzystne warunki finansowania. W niektórych przypadkach uzyskanie pożyczki może wiązać się ze znacznymi kosztami. Co nie będzie dla nas specjalnie pomocne w sytuacji posiadania zadłużenia. Niektóre firmy jednak, jak choćby Provident czy Rapida Money, posiadają specjalne oferty pożyczek dla osób zadłużonych. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną ofertę, warto w pierwszej kolejności przeanalizować koszt tego typu pożyczek. Możemy to zrobić, jeszcze zanim złożymy wniosek o pożyczkę. Warto również dokładnie wgłębić się w treść warunków umowy, którą otrzymamy do podpisania.

Written by: nachwilke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *