Bank nie udzielił kredytu – czy warto sięgać po pożyczki pozabankowe?

by nachwilke on

Alternatywą dla kredytów bankowych bezsprzecznie są pożyczki pozabankowe. Nie w każdej jednak sytuacji taka pożyczka może nam zastąpić kredyt bankowy.

Kiedy możemy sięgnąć po pożyczkę pozabankową, a w jakiej sytuacji będzie to dla nas kompletnie nieopłacalne? O tym przeczytacie w naszym dzisiejszym materiale.

Nie każdy ma szansę na kredyt w banku. Wniosek o kredyt gotówkowy w banku może zostać odrzucony z kilku różnych powodów. Negatywna historia kredytowa w BIK, zbyt niska zdolność kredytowa to zdecydowanie najczęściej podawane powody odrzucenia wniosków o kredyt w banku. Duża część osób, którym nie udało się uzyskać dodatkowej gotówki, poszukuje innych dróg, by ją uzyskać. Najczęściej kierujemy się w takiej sytuacji, w stronę firm udzielających pożyczki pozabankowe.

Kiedy pożyczka pozabankowa nie będzie dobrym pomysłem?

Jak się okazuje, nie zawsze sięganie po pożyczkę pozabankową ma sens. Są przypadki, kiedy pożyczanie pieniędzy w taki sposób jest zupełnie nieopłacalne. Szczególnie wtedy, kiedy przymierzamy się do pożyczenia większej kwoty pieniędzy.

Pożyczka Pozabankowa może być dobrą opcją, pod warunkiem, że mamy w planie niedużą pożyczkę, którą stosunkowo szybko spłacimy. Gdzie jest ta granica? Dokładnie trudno powiedzieć, ponieważ wszystko uzależnione jest od kosztów, które oferuje konkretna firma pożyczkowa.

Jeśli jednak zbadać średnią za pośrednictwem takiej porównywarki pożyczek gotówkowych jak np. https://www.gopozyczka.pl/ to okazuje się, że w miarę sensowne okazują się pożyczki, których wysokość nie przekracza 5000-6000 zł a okres spłaty to maksymalnie 12-24 miesięcy. Pożyczki w większej wysokości i z dłuższym okresem spłaty, posiadają już znacznie większe koszty. Szczególnie jeśli porównać je do tradycyjnych kredytów gotówkowych, jakie mają do zaoferowania nam banki.

Kiedy pożyczka pozabankowa jest dobrym pomysłem?

Jeżeli poszukujemy pożyczki do 6000 zł z okresem spłaty 12 czy 18 miesięcy nie musimy obawiać się wysokich kosztów. Warto oczywiście znaleźć taką ofertę, która będzie cechowała się najkorzystniejszymi warunkami. Pamiętajmy, że orientacyjny koszt pożyczki, możemy poznać jeszcze zanim zdecydujemy się złożyć wniosek o pożyczkę. Wystarczy dokonać symulacji za pomocą specjalnego narzędzia, które po podaniu kwoty pożyczki oraz okresu spłaty, poda nam wysokość raty miesięcznej, oraz koszty odsetek i prowizji które się na nią składają.

Dzięki takiemu porównaniu otrzymujemy koszt pożyczki z kilku różnych firm. Następnie wystarczy przeanalizowanie dostępne oferty oraz dokonać wyboru najkorzystniejszej. Dzięki temu w bardzo szybki sposób jesteśmy w stanie wyłonić pożyczkę z najniższą ratą miesięczną.

Co jest niezbędne do uzyskania pożyczki pozabankowej?

Kiedy już uda nam się znaleźć najtańszą ofertę pożyczki, konieczne będzie złożenie stosownego wniosku. Możemy go złożyć całkowicie przez internet, a wystarczy że posiadamy przy sobie dowód osobisty. Niezbędnym elementem uzyskania pożyczki będzie również konto osobiste. Posłuży ono nam w początkowej fazie udzielenia pożyczki, ponieważ większość firm udzielających pożyczki online, wymaga dodatkowej weryfikacji tożsamości posiadacza rachunku. Służy do tego celu przelew weryfikacyjny wysyłany z rachunku bankowego. Niezbędny będzie również telefon komórkowy, który potrzebny jest do przeprowadzenia krótkiej rozmowy telefonicznej w celu weryfikacji danych osoby, która złożyła wniosek o pożyczkę przez internet.

Jak szybko pożyczka pozabankowa pojawia się na koncie?

Czas udzielenia pożyczki może być różny w poszczególnych firmach pożyczkowych. Na ogół jednak jest on znacznie krótszy w porównaniu do kredytów udzielanych w bankach. Dzięki, temu że do większość przyznawanych pożyczek online wykorzystywany jest przelew natychmiastowy, taka pożyczka może pojawić się na koncie klienta w bardzo krótkim czasie. Niekiedy jest to nawet 15 czy 30 minut od momentu złożenia wniosku o pożyczkę przez klienta.

Jaki warunki stawiają pozabankowe firmy pożyczkowe?

Na ogół wymagania firm pożyczkowej nie są tak wysokie jak w przypadku instytucji bankowych. Dlatego też, osoby z niższą zdolnością kredytową (np. pracujące na pół etatu czy będące na emeryturze lub rencie) będą miały większe szanse na uzyskanie potrzebnych środków finansowych.

Do uzyskania pożyczki pozabankowe na ogół jest potrzebne:

  • aktualny dowód osobisty oraz ukończone 18 lat
    (w przypadku niektórych firm limit wieku może wynosić 21 czy 23 lata)
  • konto osobiste założone w dowolnym krajowym banku
  • telefon komórkowy zarejestrowany na dane klienta
  • zameldowanie i zamieszkanie na terenie Polski

Written by: nachwilke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *