Kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach

by nachwilke on

Choć banki od dłuższego czasu oferują możliwość uzyskania kredytu gotówkowego na sam dowód, to niestety w praktyce różnie to wygląda. W większości przypadków, ani tak należało do tej pory przedstawiać dodatkowe dokumenty finansowe, w postaci zaświadczenia o dochodach czy wyciągu z KPiR, w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą.

Jak ta sytuacja wygląda obecnie? Czy bez większego problemu można uzyskać kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach? Na to pytanie nie można jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ dużo zależy od konkretnej sytuacji osoby wnioskującej o kredyt, oraz od banku który takiego kredytu udziela. Należy jednak przyznać, że formalności związane z uzyskaniem kredytu zostały znacznie uproszczone. Banki nie wymagają już spełnienia tak wielu formalności jak miało to miejsce przed laty. Ponadto, bardzo łatwo uzyskać pożyczkę od konkurencyjnych firm pożyczkowych, w których również znajdziemy pożyczkę ze spłatą w ratach miesięcznych.

Kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach

Jak wspomnieliśmy na wstępie, możliwość uzyskania kredytu gotówkowego na sam dowód, uzależniona jest od wielu różnych czynników. Wśród nich, najważniejsza jest przejrzysta informacja na temat zdolności i historii kredytowej klienta. Jeśli bank ma pełny wgląd w takie dane poprzez własne systemy, nie będzie konieczne przedstawianie dodatkowych dokumentów. Jeśli jednak bank nie stosuje automatycznej weryfikacji rachunku bankowego, należącego do osoby wnioskującej o pożyczkę, lub osoba ta nie wyraża na to zgody, wtedy konieczne będzie przeprowadzenie dodatkowej weryfikacji. Najczęściej jednak, tym dodatkowym dokumentem może być sam wyciąg z rachunku bankowego czy ostatnio opłacone rachunki za telefon czy internet. To powinno w zupełności wystarczyć aby otrzymać kredyt gotówkowy w banku.

Odrzucony wniosek o kredyt – co dalej?

Powodów dla których nasz wniosek o kredyt zostanie odrzucony, może być wiele. Jeśli kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach nie zostanie nam udzielony w banku, możemy spróbować alternatywnych opcji. Na rynku usług finansowych działa wiele firm, które umożliwiają uzyskanie pożyczek bez dodatkowych zaświadczeń. Są to firmy z sektora pozabankowego, które umożliwiają uzyskanie pożyczki całkowicie przez internet. Tutaj formalności są ograniczone niemal do minimum a czas oczekiwania na pożyczkę bardzo często zamyka się w ciągu godziny od chwili złożenia wniosku o pożyczkę. Jedyne co powinniśmy przy sobie posiadać, by uzyskać tego typu pożyczkę to dowód osobisty, aktywny rachunek bankowy z dostępem przez internet oraz telefon komórkowy. To w zupełności nam wystarczy do tego, aby uzyskać pożyczkę bez dodatkowych zaświadczeń o zarobkach.

Na co należy uważać, decydując się na alternatywną, pozabankowa opcję pożyczki? Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na jej koszty. Najczęściej te koszta są znacznie wyższe od tradycyjnego kredytu gotówkowego w banku. Można jednak to sobie dokładnie przeanalizować, korzystając z kalkulatora, za pomocą któego dokonamy symulacji pożyczki jeszcze przed złożeniem wniosku. Niemal każda firma pożyczkowa posiada takie narzędzie na swojej stronie internetowej. Pamiętajmy również, że odpowiedzialne pożyczanie to również regularna i terminowa spłata rat miesięcznych pożyczki. Dzięki temu unikniemy nie potrzebnych i przykrych problemów.

Written by: nachwilke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *