Pożyczki pozabankowe na Raty

by nachwilke on

W sytuacji kiedy bank odmawia nam udzielenia kredytu, pewną alternatywą są długoterminowe pożyczki pozabankowe na raty. Choć łatwiej je uzyskać niż w banku to mają inną niedogodność którą są wysokie koszty takich pożyczek.

W niektórych przypadkach możemy jednak zoptymalizować te koszty, poprzez wybranie odpowiedniej firmy która udziela pożyczki pozabankowe na raty. Posiadającej stosunkowo niskie oprocentowanie ratalnych pożyczek pozabankowych oraz wybranie jak najbardziej krótkiego okresu spłaty pożyczki. Warto też sięgnąć po taką która nam wystarczy (a więc możliwie najmniejszą) bowiem im niższą kwotę wybierzemy i krótszy okres spłaty wybierzemy tym koszty takiej pożyczki będą niższe. Czyli można by powiedzieć że podobnie jak w banku, tyle że bank często nie chce udzielać pożyczek na krótki czas jak 3 czy 4 miesiące.

PROVIDENT
Kwoty pożyczek: od 300 zł do 10 000 zł
Okres spłaty: do 3 do 12 miesięcy lub od 30 do 90 tygodni

Jedną z firm posiadających najniższe koszty wśród firm udzielających pożyczki pozabankowe na raty jest Provident (opcja Przelew). Do tej pory firma ta była znana z udzielaniu pożyczek które trzeba było spłacać tydzień w tydzień, ponieważ posiadały raty tygodniowe. W tym roku firma udostępniła drugi moduł spłaty a więc tradycyjne pożyczki na raty miesięczne. Mamy więc teraz do wyboru opcję spłaty w ciągu 3, 6 lub 12 miesięcy. Kwoty pożyczek jakie możemy uzyskać w takiej opcji to od 500 zł do 8000 zł. W przypadku pożyczek ze spłatą tygodniową do wyboru mamy większe kwoty nawet do 10 000 zl a okres spłaty to od 30 do 90 tygodni. Wniosek o pożyczkę w Providencie możemy złożyć całkowicie przez internet, jednak w celu dopełnienia formalności może być wymagany kontakt bezpośredni z pracownikiem firmy np. w celu podpisania umowy.

TAKTO FINANSE
Kwoty pożyczek: od 500 zł do 10 000 zł
Okres spłaty: do 3 do 36 miesięcy

Takto Pożyczki pozabankowe na Raty

Kolejna z firm udzielająca pożyczek na raty to Takto Finanse. Pod względem kosztów firma jest trochę droższa od Providenta jeśli porównać ją do opcji Przelew, a zarazem tańsza jeśli przyrównać ich ofertę do opcji Domowa. W przypadku Takto nie musimy spotykać się z pracownikiem firmy, ponieważ wszystkie formalności załatwiane są zdalnie. W ciągu pierwszej godziny od złożenia wniosku powinniśmy uzyskać decyzję w sprawie przyznania nam pożyczki a już w ciągu kolejnej godziny pieniądze powinny trafić na nasze konto bankowe.

ASA KREDYT
Kwoty pożyczek: od 1000 zł do 2000 zł
Okres spłaty: do 6 do 18 miesięcy

Nieco mniejsze kwoty pożyczek oferuje Asa Kredyt ponieważ maksymalna kwota pożyczek u nich to 2000 zł. Koszty pożyczek nie są wygórowane, jednak pobierana jest dosyć spora opłata przygotowawcza (390 zł), która jest jednak wliczona w raty pożyczki, więc żadnych kosztów wstępnych nie musimy ponosić. Główne wymagania to posiadanie 20 lat, stałego dochodu oraz brak zadłużeń w postaci nie spłaconych rachunków (możemy jednak posiadać zaciągnięty kredyt w banku).

ZAIMO
Kwoty pożyczek: od 500 zł do 10 000 zł
Okres spłaty: do 1 do 24 miesięcy

Propozycja Zaimo to dobra oferta dla tych osób które potrzebują pożyczki w bardzo krótkim czasie, ponieważ czas oczekiwania na pożyczkę od momentu złożenia wniosku może się zamknąć w czasie nawet kilkudziesięciu minut. I w takim czasie potrzebne pieniądze możemy mieć na koncie. Jest jednak pewien minus a mianowicie koszta pożyczki które do tanich niestety nie należą, szczególnie w przypadku większych kwot i dłuższego okresu spłaty.

ZAPLO
Kwoty pożyczek: od 500 zł do 4000 zł
Okres spłaty: do 3 do 12 miesięcy

Oferta Zaplo zbliżona jest do oferty Zaimo ponieważ równie szybko możemy mieć ją na koncie, bez dodatkowych formalności z naszej strony jak przesyłanie dokumentów itp. Oferta jest jednak nieco uboższa ponieważ w Zaplo pożyczymy nie więcej jak 4000 zł, również krótszy jest okres spłaty który wynosi maksymalnie do 12 miesięcy. Jeśli jednak ktoś szuka nie dużej pożyczki i chcę mieć ją szybko na koncie to ta oferta jest dobra, tym bardziej że koszty rat pożyczki nie wygórowane jak na warunki pozabankowe.

INCREDIT
Kwoty pożyczek: od 500 zł do 5000 zł
Okres spłaty: do 1 do 24 miesięcy

Tu sytuacja bardzo zbliżona do propozycji Zaimo, a więc pożyczkę możemy mieć bardzo szybko na koncie. Udzielane są one na zbliżonych zasadach co popularne chwilówki, ale za to koszty pożyczki niskie nie będą. W odróżnieniu od wcześniej przedstawionej propozycji te pożyczki pozabankowe na raty charakteryzują się wydłużonym okresem spłaty, który może sięgać nawet 24 miesięcy. Zarówno w przypadku ofert Zaimo jak i Incredit do uzyskania pożyczki w zupełności wystarczą nam dane z dowodu osobistego oraz dostęp do konta bankowego założonego na dane z dowodu.

Written by: nachwilke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *