Kredyty gotówkowe całkowicie online

by nachwilke on

Zdobywające co raz większą popularność pożyczki pozabankowe przyzwyczaiły nas w ostatnim czasie do tego że większość tego typu ofert dostępna jest na wyciągnięcie ręki , całkowicie online. A czy bankowe kredyty gotówkowe online również są dostępne w tak łatwy i dostępny sposób? Dzisiaj postaram się to sprawdzić…

Banki już od wielu, wielu lat próbują wchodzić na rynek internetowy i udzielać kredytów również internetowo. Pierwszym z takich banków był mBank czy Inteligo oferujące początkowo głównie konta osobiste przez internet. Kredyty online w ich ofertach pojawiły się nieco później ale tak naprawdę nie wszystkim były one udzielane tak od ręki i bez konieczności wychodzenia z domu. Jednym z głównych wymagań było zawsze to by klient który stara się o kredyt internetowy był klientem sprawdzonym a więc takim który w danym banku brał już wcześniej kredyt i oczywiście spłacał go terminowo. Podobnie było zresztą z popularnymi kredytami na dowód, które swego czasu były reklamowane w mediach..

Jako że w ten sposób banki nie mogły za bardzo liczyć na nowych klientów, niektóre z nich postanowiły popracować nad systemem który umożliwiłby zaciągnięcie kredytu całkowicie internetowo. I tu również jednym z pierwszym był wspomniany już wcześniej mBank który uruchomił specjalną aplikację która sama sprawdza całkowicie automatycznie uzyskiwane dochody. Aby było to możliwe musimy posiadać konto bankowe na które otrzymujemy miesięczne wynagrodzenie z dostępem online. Dzięki temu aplikacja mBanku po podaniu jej danych do konta w bezpieczny sposób zaloguje się na nasze konto, zweryfikuje wpływy na konto z ostatnich miesięcy i na tej podstawie oceni naszą zdolność kredytową.

Nie tylko mBank umożliwia obecnie możliwość uzyskania kredytów internetowych. Kolejnym był Alior Sync, w pełni internetowy oddział Alior banku który co prawda nie doczekał dzisiejszych dni, jednak oferta banku nadal jest dostępna pod nową nazwą T-Mobile Usługi Bankowe (i nadal jest to część Alior banku). Tu również możemy starać się o uzyskania bankowego kredytu online. Weryfikacja dochodów następuje po przesłaniu do banku elektronicznego wyciągu z konta dokumentującego wpływy na konto z ostatnich miesięcy.

W bardzo podobny sposób potwierdzimy nasze dochody starając się o kredyty gotówkowe online w iGotówka, za którym również stoi znana nazwa bankowa w postaci BNP Paribas.
Na jak wysoki kredyt gotówkowy możemy liczyć starając się o kredyt całkowicie internetowy i bez odwiedzania placówki bankowej? To w głównej mierze zależy od tego jaki posiadamy dochód i na ile naszą zdolność kredytową wyliczą bankowi analitycy. Oczywiście im większe dochód potwierdzimy tym o większy kredyt będziemy moli zabiegać. Warto jednak wiedzieć że w przypadku tych internetowych kredytów banki udzielają zaledwie części tego co mogą nam faktycznie zaoferować. Najczęściej bowiem tą drogą uzyskamy nie więcej jak 20 000 zł i nawet taką kwotę całkowicie przez internet uda się uzyskać tylko nielicznym.

Co zatem będzie nam potrzebne jeśli będziemy chcieli sięgnąć po kredyty gotówkowe online? Przede wszystkim będzie nam do tego celu potrzebny dowód osobisty, konto bankowe z dostępem online, telefon komórkowy oraz oczywiście komputer z dostępem do internetu. W niektórych wypadkach może być również wymagana drobna opłata weryfikacyjna przelana z naszego konta bankowego w postaci 1 zł lub 1 grosza. Aby uzyskać kredyt bankowy musimy również posiadać stały miesięczny dochód a co się z tym wiąże zatrudnienie, najlepiej na czas nie określony.

Written by: nachwilke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.