Pożyczki dla 20-latków

by nachwilke on

Wspominaliśmy już na naszych łamach o tym że osoby młode wkraczające w świat dorosłości często mają problem z pozyskaniem dodatkowej gotówki czy to z banku czy nawet z firm udzielających chwilówek czy pożyczek pozabankowych. O ile w przypadku banków główne kryterium to historia kredytowa lub po prostu jej brak to w przypadku firm udzielających pożyczek pozabankowo częstym kryterium jest limit wiekowy – w niektórych limit ten wynosić 19 czy 20 lat a w niektórych nawet 25 lat.

W przypadku ofert firm udzielających chwilówki większość z nich posiada limit wiekowy wynoszący średnio 20 lat – w niektórych firmach jest to limit poniżej 20 lat a więc 18 czy 19 lat (osoby w tym wieku powinny cofnąć się do naszego artykułu pożyczki dla 18 latków) a tylko w nielicznych firmach stosowany jest limit powyżej 20 roku życia (Pożyczkaplus, Filarum, Soho Credit).

Jeżeli zatem ukończyliśmy 20 rok życia i nie braliśmy wcześniej chwilówek to w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić oferty pożyczek 0% które oferują firmy udzielające tego rodzaju pożyczek. I tak dla przykładu kiedy pisaliśmy ten materiał Vivus udzielał pożyczek do 1400 zł na okres 30 dni bez opłat i prowizji a Netcredit do 1000 zł. Z promocji tych mogą skorzystać z osoby biorące po raz pierwszy w danej firmie.

Co jednak jeśli zależy nam na długoterminowej pożyczce i mamy nie więcej niż 20 lat? Tu w zasadzie również będziemy mieć szerokie pole wyboru poczynając od Providenta czyli najstarszej pozabankowej oferty dostępnej w naszym kraju przez inne firmy pozabankowe. W Providencie możemy uzyskać do 10 000 zł choć w przypadku jeśli pożyczamy u nich pierwszy będziemy musieli się zadowolić nieco niższą kwotą pożyczki która zostanie nam zaproponowana po wstępnej rozmowie z konsultantem. Podobną ofertę posiada firma Takto Finanse oferując do 10 000 zł z okresem spłaty do 24 miesięcy.

Jeżeli zadowolimy się niższą kwotą pożyczki ale również z długim okresem spłaty to w firmie Asa Kredyt znajdziemy pożyczki do 3000 zl której spłatę możemy rozłożyć nawet do 36 miesięcy. Zaimo zaoferuje nam do 6000 zł do 12 miesięcy a Incredit do 5000 zł których spłatę możemy rozłożyć do 24 miesięcy.

Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę zapoznajmy się dokładnie z warunkami umowy oraz harmonogramem spłat tak aby uniknąć w przyszłości nie potrzebnych niespodzianek w postaci wyższego kosztu pożyczki niż wcześniej przewidywaliśmy. W każdej w wymienionej z firm mamy możliwość uzyskania dokładnych kosztów pożyczki przez podpisaniem umowy więc pamiętajmy o tym.

Written by: nachwilke

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *