Kredyty gotówkowe całkowicie online

by nachwilke on

Zdobywające co raz większą popularność pożyczki pozabankowe przyzwyczaiły nas w ostatnim czasie do tego że większość tego typu ofert dostępna jest na wyciągnięcie ręki , całkowicie online. A czy bankowe kredyty gotówkowe również są dostępne w tak łatwy i dostępny sposób? Dzisiaj postaram się to sprawdzić…

Banki już od wielu, wielu lat próbują wchodzić na rynek internetowy i udzielać kredytów również internetowo. Pierwszym z takich banków był mBank czy Inteligo oferujące początkowo głównie konta osobiste przez internet. Kredyty online w ich ofertach pojawiły się nieco później ale tak naprawdę nie wszystkim były one udzielane tak od ręki i bez konieczności wychodzenia z domu. Jednym z głównych wymagań było zawsze to by klient który stara się o kredyt internetowy był klientem sprawdzonym a więc takim który w danym banku brał już wcześniej kredyt i oczywiście spłacał go terminowo. Podobnie było zresztą z popularnymi kredytami na dowód, które swego czasu były reklamowane w mediach..

Jako że w ten sposób banki nie mogły za bardzo liczyć na nowych klientów, niektóre z nich postanowiły popracować nad systemem który umożliwiłby zaciągnięcie kredytu całkowicie internetowo. I tu również jednym z pierwszym był wspomniany już wcześniej mBank który uruchomił specjalną aplikację która sama sprawdza całkowicie automatycznie uzyskiwane dochody. Aby było to możliwe musimy posiadać konto bankowe na które otrzymujemy miesięczne wynagrodzenie z dostępem online. Dzięki temu aplikacja mBanku po podaniu jej danych do konta w bezpieczny sposób zaloguje się na nasze konto, zweryfikuje wpływy na konto z ostatnich miesięcy i na tej podstawie oceni naszą zdolność kredytową.

Nie tylko mBank umożliwia obecnie możliwość uzyskania kredytów internetowych. Kolejnym był Alior Sync, w pełni internetowy oddział Alior banku który co prawda nie doczekał dzisiejszych dni, jednak oferta banku nadal jest dostępna pod nową nazwą T-Mobile Usługi Bankowe (i nadal jest to część Alior banku). Tu również możemy starać się o uzyskania bankowego kredytu online. Weryfikacja dochodów następuje po przesłaniu do banku elektronicznego wyciągu z konta dokumentującego wpływy na konto z ostatnich miesięcy.

W bardzo podobny sposób potwierdzimy nasze dochody starając się o kredyt w iGotówka, za którym również stoi znana nazwa bankowa w postaci BNP Paribas.
Na jak wysoki kredyt gotówkowy możemy liczyć starając się o kredyt całkowicie internetowy i bez odwiedzania placówki bankowej? To w głównej mierze zależy od tego jaki posiadamy dochód i na ile naszą zdolność kredytową wyliczą bankowi analitycy. Oczywiście im większe dochód potwierdzimy tym o większy kredyt będziemy moli zabiegać. Warto jednak wiedzieć że w przypadku tych internetowych kredytów banki udzielają zaledwie części tego co mogą nam faktycznie zaoferować. Najczęściej bowiem tą drogą uzyskamy nie więcej jak 20 000 zł i nawet taką kwotę całkowicie przez internet uda się uzyskać tylko nielicznym.

Co zatem będzie nam potrzebne jeśli staramy się o uzyskanie kredytu online? Przede wszystkim będzie nam do tego celu potrzebny dowód osobisty, konto bankowe z dostępem online, telefon komórkowy oraz oczywiście komputer z dostępem do internetu. W niektórych wypadkach może być również wymagana drobna opłata weryfikacyjna przelana z naszego konta bankowego w postaci 1 zł lub 1 grosza. Aby uzyskać kredyt bankowy musimy również posiadać stały miesięczny dochód a co się z tym wiąże zatrudnienie, najlepiej na czas nie określony.

Written by: nachwilke

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *